Výstavba obecného altánku

dsc00259

Každodenný stres a uponáhľaný svet  prináša potrebu výstavby oddychových zón. V obci Lipovany si občania svojpomocne vystavali obecný altánok, ktorý sa nachádza v centre obce pri futbalovom ihrisku. Panenská príroda a kľudné prostredie predurčujú stavbu, spoločne s budúcim detským ihriskom k vysoko využitelným projektom, ktoré sa v obci realizovali. Spoločensko kultúrne využitie stavby umocňuje poloha pri obecnom ihrisku.

V obecnom altánku sa pravidelne stretáva mládež, čo v dobe internetu, mobilných telefónov, umožňuje mládeži obce spoločensky žiť. Z uzavretého prostredia domácností otvára priestor občanom stretnúť sa s priateľmi na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí.

Altánok spoločne s detským ihriskom a futbalovým ihriskom, bude súčasťou rekreačno-športového areálu. Obec postupne realizuje výstavbu celej oddychovej zóny za podpory dotácií z VÚC Banská Bystrica.

Naše poďakovanie za výstavbu altánku patrí sponzorom p. Jozef Matúška, PRP s.r.o., p. Vladimír Nôta a mládeži obce Lipovany.
 

Ako prebiehala výstavba? Pozrite si fotoalbum.