Mikuláš a naši najmenší

dsc01592

 Ako každoročne tak aj dnes našu obec navštívil svätý Mikuláš. V príjemnom prostredí obecného úradu sa zišli naši najmenší spoločne so svojimi rodičmi a starými rodičmi aby privítali Mikuláša. Podujatie otvoril pán starosta spoločne s duchovným otcom. Duchovný otec pripomenul deťom význam a historické udalosti ktoré sprevádzali vznik sviatku "Mikuláša".  Obidvaja spoločne vyhodnotili celoročnú súťaž v dochádzke do miestneho kostola o horský bicykel. Cenu si z rúk pána farára prevzala Lenka Zaťková, ktorá najviac navštevovala sväté omše.

dsc01604

 Následne pán starosta vyhlásil novú súťaž pre deti. Znova je venovaná návštevnosti miestneho kostola. Každé dieťa do 15 rokov zbiera body za účasť na svätých omšiach. Dieťa s najvyšším počtom bodov vyhrá počítač (notebook).

Súťaž začína mesiacom december 2009 a končí novembrom 2010. Cenu odovzdá pán farár spoločne s pánom starostom na Mikuláša 2010.

Naši najmenší si spoločne pripravili scénku o psíčkovi a mačičke, kreslili obrázky darčekov, ktoré očakávajú pod vianočným stromčekom.

 

dsc01612

 Mikuláš odchádzal od nás v doprovode ohňostroja a potlesku všetkých rodičov a detí, ktorým očká žiarili radosťou a prekvapením. Každé dieťa rozprávalo o tom ako sa teší na budúci rok, keď znova ku nám zavíta.

Záštitu nad podujatím nieslo obecné zastupiteľstvo. Ďakujeme všetkým sponzorom a organizátorom p.Payer, p. Kulichová, p. Marková, p. Kumštárová, p.Segečová, a všetkým, ktorí svojou prácou prispeli k zorganizovaniu pekného spoločenského podujatia. Ďalšie fotky z podujatia si pozrite ...TU