Deň obce 2011

DSC02783

Ako každoročne sa v našej obci konalo ročníkové podujatie, ktoré už dlhodobo k našim občanom privádza aj návštevníkov z blízskeho okolia.

Dňa 28. mája 2011 v Lipovanoch na ihrisku a v priestoroch obecného úradu obecné zastupiteľstvo zorganizovalo ďalší ročník podujatia, ktoré v sebe kumuluje oslavy váľania mája, dňa detí ako aj dňa obce.

Program podujatia bol obohatený hlavne o detské športové aktivity. Rodičia v spolupráci s dorastom pripravili stanovištia, ktoré sa skrývali aj v miestnom lesíku. Ten sa stal na dve hodiny obrazne "zamínovaným územím". Nebolo prekvapením stretnúť v lese vílu, strašidlá, ako aj bosorku. Uvariť si žabý sliz nedokáže každý. No naše deti dokázali svojou odvahou, že sa neboja a sú ochotné popasovať sa s príšerkami, ktoré poznajú z kníh a filmov.

DSC02790

Pobavili sa aj dospelí. Rodičia si zahádzali váľkom, vidlami a poniektorí absolvovali romatický obed v páre. Najúspešnejší súťažiaci ako aj všetky deti si po ukončení súťaží prevzali svoje ocenenia.

Malý futbal za účasti tímov z Veľkej Vsi, Lipovian a Hornej Baby priniesol športový zážitok aj pre našich starších spoluobčanov.

 

Kynologická šou so psíkmi Boston Terier od pani Evky Bělkovej (chovná stanica EWABO) spestrila podvečer slávností. Deti sami prezentovali psíky. Ich radosť z drezúry bola neopísateľná.

 

V podvečer podujatia za hudobého doprovodu ľudovej hudby Ďatelinka pod vedením Ondreja Molotu a tanečného súboru Jánošík chlapi úspešne zvalili máj ako symbol jari. Nasledoval kultúrny program v priestoroch domu kultúry.

V podujatí vystúpili aj speváci ako Milan Matúška, Jozef Marko.

DSC02922

Organizačný tím podujatia pod vedením obecného zastupiteľstva a starostu obce Milana Matúšku ďakuje všetkým zainteresovaným spoluobčanom, ktorí svojou prácou prispeli k dobrej nálade a zábave počas celého dňa.

 

Taktiež ďakujeme všetkým sponzorom podujatia Eduard Gruy (Gruy s.r.o., Igor Sihelský (PRP), Miroslav Drugda (Bušinčan), Ing. Milan Spodniak (poslanec VUC), PENAM Lučenec, Nôta Láza - Bufet, Nociarová Alica - Trebeľovce, ESV - Markotánová, Kníhkupectvo Dováľová, PHOENIX  kníhkupectvo - Tomáš Varga, Pro Klient reality, NaviPro, PSS p.Kakatošová, p. Alena Mojžitová  a ostatným sponzorom za ich materiálnu ako aj finančnú podporu.  

 

Ďakujeme aj všetkým zúčastneným hosťom, občanom obce ale hlavne deťom, ktoré sa aktívne zapojili do aktivít za ich nápady a pomoc pri realizácii celodenného podujatia. Deň obce v Lipovanoch znova potvrdil pozitívny a kreatívny prístup občanov ku spoločnému dielu. Dobrý pocit bol odmenou ktorá je viac ako odmena finančná alebo akákoľvek vecná. Nové priateľstvá a zážitky budú dlho rezonovať u ľudí.

 

Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na Vašu ďalšiu návštevu v našej obci Lipovany.

 

fotoalbum...