Deň obce Lipovany 2010

DSC01880

Deň obce? - Tradícia, ktorá v našej obci zbližuje občanov všetkých generácií a prináša deň v roku, kedy sa každý občan zastaví, oddýchne si a spokojne  strávi chvíľku v kruhu svojich najbližších.

Aj tento rok obecný úrad a poslanci obce zorganizovali ročníkovú akciu. Spoločne za podpory ďalších spoluobčanov priniesli zábavu do obce.

Najmenší, naše deti ako aj deti všetkých zúčastnených zažili deň súťaží. Každé dieťa si odnieslo svoj darček. Gratulujeme víťazom súťažných disciplín ako aj organizátorom. Súťaže pripravili a o príjemnú zábavu sa postarali: Mária Kumštárová, Adriana Babicová spolu s ostatnými maminkami.

Počas detských súťaží na stanovišti s lukostrelbou prebiehala prednáška ako aj ukážky zrušností v poľovaní tichou zbraňou, lukom a kušou.

Na futbalový turnaj sa prihlásili mužstvá Lipovian, Veľkej Vsi ako aj Trebeľoviec-Láza. Po odohraní prvého duelu turnaj prerušil prudký dážď. Ďakujeme všetkým zúčastneným klubom ako aj rozhodcom p.Sivokovi a p.Magerovi. Premočení futbalisti spoločne s divákmi lejak prečkali pri guľáši, haluškách  a občerstvení. Guľáš a občerstvenie zabezpečovali p.Segeč, p.Poliak a p.Payer, Marko v spolupráci s ostatnými organizátormi.

DSC01926

Dážď a povodeň presunula podujatie do priestorov kultúrneho domu.

Vystúpenie detského folklórneho súboru z Detvy a folkórny súbor Ďatelinka pod vedením p.Molotu bavili občanov svojim programom. V priebehu vystúpenia folklórnych telies p. Milan Matúška spoločne s Ing. Milanom Spodniakom slávnostne otvorili zrekonštruovaný úsek obecných komunikácií prestrihnutím pásky.

Predstavenia sa zúčastnil aj p.starosta susednej obce Karancsberény so svojou manželkou. Spoločne s p.starostom došlo 10 offroadových motokár,  ktoré boli pripravené ako atrakcia podujatia.

DSC01920

Ďatelinka a jej speváci bavili zúčastnených svojimi melódiami aj pri váľaní obecného mája, symbolu jari.

Mládež do neskorých hodín absolvovala diskotéku.

 

Obec Lipovany ďakuje všetkým vecným sponzorom, ktorí prispeli k realizácii projektu:

FinancieComplet, a.s., Ing. Štefan Snoha, Ing. Zuzana Kubaliaková, Ing. Šándor, Ing. Milan Spodniak (ĽS-HZDS), SAVOIR s.r.o.,  Slovenská pošta, a.s., Kníhkupectvo PHOÉNIX, Ing. Július Šándor (Agrofarma Pleš),  Papierníctvo ESV, s.r.o, Ing. Ján Rovňan (AGRO Rapovce), Kolek, s.r.o...
 

Následná veľká poklona patrí všetkým občanom, ktorí prispeli k realizácii podujatia: p.Nociar, p.Zaťko, p.Kišvince, p.Linduška, p. Stieranková Lýdia, ako aj ostatným občanom.

...fotoalbum