V Rapovciach vyviera slaná morská voda

DSC_0449

Novolandia - termálne kúpalisko je len 7 kilometrov vzdialené od obce Lipovany v  Rapovciach. Ponúka návštevníkom morskú vodu, za ktorou chodíme niekoľko sto kilometrov najbližšie do Chorvátska.

Prvú sezónu kúpaliska Novolandia začali v Rapovciach pri Lučenci začiatkom júla 2012. Návštevníkom ponúkajú kúpanie v milióny rokov starej reliktnej morskej vode, ktorej teplota v bazéne dosahuje 34 stupňov.

Voda je vhodná na vonkajšiu balneoterapiu, teda vaňové kúpele pri liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, nervových a kožných ochorení či chorôb obehového systému . Pitné kúry prospievajú pri liečbe žalúdočných a črevných ochorení a inhalácia pri chorobách dýchacích ciest a látkovej výmeny.
 

DSC_0310

Kúpalisko má kapacitu 300 návštevníkov, ktorí majú k dispozícii detský, sedací a plavecký bazén atypického tvaru so šírkou osem a dĺžkou 50 metrov.

mapa_cyklotrasy

 

Ponuka pred Vás:

 

Využite možnosť výletov v regióne Novohradu a navštívte obec Lipovany, ktorá Vám ponúka možnosť vidieť "Lipovianske pieskovce" a následne možnosť pešej turistiky po okolí.
 

Turistickou zauijímavosťou je okruh na horskom bicykli po cestných komunikáciách ako aj lesných cestách. Okruh tvoria obce Rapovce-Lipovany-Ipolytarnóc-Rapovce. Zažijete jednodňový výlet spojený s poznávaním prahistorických sedimentov v Lipovanoch, zoznámite sa s prahistorickými zvieratami v Ipolytarnóci (MR) ako aj 4D kino a následne sa vrátite do termálneho kúpaliska v Rapovciach s morskou vodou.